W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w celu minimalizacji ryzyka zakażenia wirusem COVID-19 prosimy stosować się do poniższych zasad:

W dolnej i górnej stacji oraz na terenie kolei linowej zakryj usta i nos maseczką lub chustą.
Zachowaj dystans 2m od innych turystów – na terenie kolei dystans ten wytyczają czytelne linie naniesione na posadzce w korytarzach i przed budynkiem stacyjnym.
Podczas transakcji w kasach zalecamy użycie karty płatniczej lub płatność telefonem.
Zalecamy korzystanie z automatu sprzedażowego umieszczonego przed wejściem do stacji dolnej, lub zakup biletów on-line.
Dezynfekuj ręce. Płyny do dezynfekcji rąk dostępne są w oznaczonych miejscach w dolnej i górnej stacji.
Prosimy o stosowanie się do zasad zachowania dla klientów oraz piktogramów rozmieszczonych przed wejściami do budynków stacyjnych i w korytarzach prowadzących na peron oraz o stosowanie się do poleceń pracowników obsługi.

Informacje dodatkowe:

Gondole są dezynfekowane po zakończeniu ruchu pasażerskiego.
W budynkach stacyjnych prowadzimy regularną dezynfekcję: klamek, parapetów, poręczy, uchwytów i innych elementów narażonych na częsty kontakt dotykowy.
Wieża widokowa jest otwarta (należy mieć założoną maseczkę lub chustę).

Kolej linowa Szyndzielnia

Szyndzielnia to szczyt w Beskidzie Śląskim (1028 m n.p.m.), wznoszący się na północ od Klimczoka, usytuowany pomiędzy dolinami Olszówki, Wapienicy i Białki w granicach administracyjnych miasta Bielska-Białej.
Takie położenie Szyndzielni zachęca jego mieszkańców i przyjezdnych do uprawiania turystyki pieszej, nordic walkingu oraz kolarstwa górskiego, ale także do spacerów w niższych partiach masywu.

Na szczyt prowadzi kolej linowa o długości 1810 m. Przejazd żółtymi, przeszklonymi gondolami dostarcza niezapomnianych wrażeń. Wagony wspinają się stromo na Szyndzielnię, na początku trasy wciskając się między szczyt Kołowrotu i wzniesienia Dębowca i Cubernioka. Podczas jazdy możemy cały czas podziwiać przepiękną panoramę Bielska-Białej.

Na Szyndzielni czekają na Was: wieża widokowa, górskie trasy rowerowe. Warto też obejrzeć ekspozycję historycznych wagoników mieszczącą się w starej górnej stacji.
Rozkoszujcie się przecudnymi widokami i spróbujcie uchwycić jak najwięcej z nich na pamiątkę…

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Partnerzy:

al. Armii Krajowej 366
43-316 Bielsko-Biała
tel. +48 33 8144481
e-mail: kolej (@) kolej-szyndzielnia.pl

ZIAD Bielsko-Biała SA
al. Armii Krajowej 220
43-316 Bielsko-Biała
tel. +48 33 8138215
e-mail: sekretariat (@) ziad.bielsko.pl